NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Black Friday 2023 – kdy bude a jaké akce se vyplatí využít? Poradíme Vám!

3 min.

Už se nemůžete dočkat podzimního/zimního výprodeje? Máme pro Vás dobrou zprávu! Jeden z nejdůležitějších dnů pro lovce výhodných nabídek se blíží. Samozřejmě mluvíme tady o Black Friday, čili o černém pátku. Nejžhavější výprodej sezóny se letos uskuteční 24. listopadu. Odkud se vzal tento název a co stojí za to koupit během letošních slev? Všechno se dozvíte v článku níže. Zveme Vás ke čtení!

Zjistěte, proč je černý pátek tak velmi oblíbený a jaké produkty můžete koupit levněji na MODIVO během Black Friday 2023

Listopad je již několik let žhavým měsícem pro lovce výhodných nabídek. To vše díky Black Friday, speciálnímu výprodejovému dni, kdy slevy v obchodech dosahují až do -50%. Zajímá Vás, kdo vymyslel Black Friday? Nápad prolomit podzimní pochmurné dny nákupy za výhodné ceny k nám přišel ze zámoří, konkrétně ze Spojených států. Pro miliony Američanů je první pátek po Dni díkůvzdání začátkem předvánoční nákupní sezóny a jedinečnou příležitostí k nákupu vánočních dárků za akční ceny.

Black Friday v 1992 – New York
Davy nakupujících před obchodním domem Macy’s během „Černého pátku”, New York, 1992 
Fot. Donna Dietrich/Getty Images

Odkud se vzal název „Black Friday”? Existuje několik teorií na toto téma. Jedna z nich říká, že Černý pátek byl spojen s vlnou absencí zaměstnanců na pracovišti, která zaplavila jejich šéfy po Dni díkůvzdání. Američané si takto chtěli prodloužit volno po hodování. Další teorií je, že název pochází z černého inkoustu používaného k zaznamenávání příjmů společnosti v účetních knihách. Jako jeden z nejpravděpodobnějších důvodů názvu „Black Friday“ se zdá být ten o davech lidí mířících do center měst za nákupní horečkou. Způsobovalo to neuvěřitelné zácpy a v ulicích bylo „černo” od aut.

MODIVO se opět připojuje ke slevové akci, při které můžete nakupovat módní oblečení a doplňky za nižší ceny! Zajímá Vás, kdy je Black Friday? Letos výprodejové šílenství připadá na 24. listopad, ale víme, že 24 hodin často nestačí ke splnění všech nákupních snů. Proto jsme pro Vás v MODIVO připravili speciální slevy, které na Vás čekají po celý listopad.

Výprodej Black Friday je skvělou příležitostí k nákupu oblečení a doplňků prémiových značek, jako jsou např.: Guess, Tommy Hilfiger, Desigual, United Colors of Benetton, Calvin Klein v neobvykle nízkých cenách. Máte rádi aktuální informace o slevových akcích? Přihlašte se k odběru našeho newsletteru, díky kterému budete mít včasný přístup k jakékoli slevové akci a také získáte slevu -15 % na první nákupy.

Internetové i kamenné obchody lákají během Černého pátku na obrovské slevy, takže o neuvážené nákupy je snadno. Přemýšlíte, zda stojí zato nakupovat na Black Friday? Samozřejmě! Nakupování v poslední listopadový pátek berte jako investici a zaměřte se na vysoce kvalitní věci, jako jsou vlněný kabát, kašmírový svetr nebo kožené boty, které pořídíte ve výprodeji za atraktivní ceny. Black Friday je rovněž ideální čas na nákup vánočních dárků pro celou rodinu.

Co je dobré si koupit během Black Friday na MODIVO? Aby si usnadnit nakupování, vytvořte si hotový seznam oblečení a doplňků, které chybí ve vašem šatníku a tohoto seznamu se držte během nakupování. Hledáte teplý podzimní kabát? Během výprodejového šílenství můžete nakupovat módní kabáty z vlny a alpaky se speciálními slevami! Během Black Friday na Vás čekají také zimní dámské bundy za akční ceny. Podívejte se na náš článek, ve kterém najdete nejmódnější dámské bundy na podzim a zimu.

Hledáte dárek pro přítele, bratra nebo tatínka? Dobrým nápadem budou značkové pánské hodinky. Maminka a kamarádka zase budou mít určitě radost z kabelky Guess, kterou během výprodeje Black Friday koupíte za akční ceny. Pokud se na vašem nákupním seznamu objevily také boty, určitě se podívejte na nejmódnější boty této sezóny. Vyplatí se také seznámit s trendy pro sezónu podzim-zima 2023/2024 a vybrat si oblečení a doplňky z tohoto seznamu. Objevte příležitosti Black Friday, které na vás čekají na MODIVO!

Black Friday přišel do Česka ze zámoří a je rok od roku populárnější. Nic neobvyklého! Slevy jsou dokonalou příležitostí na nákup vánočních dárků pro ni nebo pro něj a doplněním šatníku pro nadcházející sezónu. Na začátku trval Black Friday jediný den, ve kterém docházelo k velkému snížení cen. S rostoucí oblibou černého pátku však obchody začaly prodlužovat dobu trvání akce na celý víkend nebo dokonce týden. Odtud název „Black Week”. Podnikatelé nezapomněli ani na spotřebitele nakupující online. První pondělí po Dni díkůvzdání je známé jako „Cyber Monday” a je známé četnými výprodeji, které nabízejí především internetové obchody. Letos Cyber Monday připadá na 27. listopad.

Pamatujte, že na MODIVO máte až 30 dní na bezplatné vrácení! 

Přidejte se k nám a zažijte skutečnou módní revoluci. Objevte nabídky Black Friday, které na vás čekají na MODIVO!

Mohlo by vás také zajímat >>> Trendy podzim-zima 2023/2024: módní kabelky, které si získaly přehlídkové mola

Hlavní fotografie: Denis Doyle via Getty Images

 

Trendy a Tipy
Insta News