NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Boho styl – stylové kimono na pláž

3 min.

Boho styl je oblíbený způsob oblékání a dekorace. V článku si ho představíme, stejně jako jeho nedílnou součást – plážové kimono. Z čeho vychází boho, kde se vzalo a proč je tak oblíbené? Ležérní, umělecký styl sluší každému a uvidíte, že nadchne i vás. Módní tuniky, volné oblečení, orientální zdobení a ornamenty – to vše se perfektně hodí na pláž a dovolenou. Inspirujte se a třeba si pořídíte slušivé kimono nebo další boho kousky do vašeho šatníku. Vězte, že se vám styl zalíbí.

Dámské kimono je zavinovací kousek letního oblečení z lehkého materiálu, který je inspirovaný Japonskem. Můžete si vybrat krátké nebo dlouhé kimono – záleží, který střih vám bude příjemnější. Krátké kimono se perfektně hodí na pláž nebo na doma. Kimono je většinou vyrobeno z chladivého materiálu jako je hedvábí, ale vyskytují se i bavlněná nebo syntetická kimona. Vzhledem k tomu, že kimono je spíš ozdobné oblečení, příliš vás nezahřeje, je spíše věcí vkusu, jestli zvolíte krátké nebo dlouhé. Plážové kimono oblečete přes plavky nebo spodní prádlo u vody. ochráníte kůži před sluncem, větříkem. Některé ženy ocení i větší zahalení z důvodu nevyžádaného okukování. Kimono zavinovačka je skvělá pro ženy s nadměrnou postavou nebo s figurou, které nelichotí kompletní odhalení. Kimono vás vkusně zahalí a navíc stylově podtrhne vaše křivky a nechá schované, co má být skryto. Kimono má někdy pásek na stáhnutí, jindy ho můžete mít jen volně na těle. Na doma můžete nosit kimono přes spodní prádlo, na nahé tělo, ale lze ho vzít i přes letní šaty nebo jiný outfit. Záleží, jaký s ním máte záměr. Můžete si užívat doma o samotě čas pro sebe po koupání nebo obléct sexy prádlo a schovat ho rafinovaně do hedvábí. Váš partner nebo partnerka to jistě ocení. Mrkněte třeba na značku Patrizia Pepe a nechte se inspirovat.

Dámské kimono - krátké nebo dlouhé, které vybrat?

Letní outfit můžete perfektně doplnit nebo dokonce postavit na kimonu. Boho kimono pro pláž nebo také kimono šaty vás v kombinaci s plavkami ohromí. Budete se cítit lehce. Trochu oblečená, trochu neoblečená, avšak stylová a elegantní. Bohémské duše ocení orientální vzory evokující exotiku. S kimonem se budete cítit i u rybníku jako u oceánu. Kimono je také perfektní kousek na cestování. Nezabere moc místa, je lehké a zároveň skladné. Nemusíte ho žehlit, hedvábí se nemačká. Co dalšího patří do letního outfitu? Nesmí chybět vkusný slaměný nebo jiný klobouk, který vás ochrání od úžehu. Nezbytností jsou také sluneční brýle. Dalším doplňkem může být lehký šátek, ale také sladěná plážová taška. Kapitolou samou pro sebe jsou plážové boty. Na plážích lze vidět nejčastěji žabky nebo sandály. Boty, které jsou lehké a nemusíte z nich vysypávat písek z pláže. Populární jsou také espadrilky nebo boty na klínku. Boho styl také dobře doplníte nejrůznějšími šperky, bižuterií. V boho stylu jsou podlouhlé exotické náušnice, korálky, přívěšky i náramky na ruce nebo nohu. Pokud chcete být stylová se vším všudy, slaďte se na pláž barevně s partnerem, rodinou. Můžete sladit i další vybavení na pláž jako je ručník, slunečník nebo lehátko.

Nejpříjemnější látka pro dámské kimono na pláž je jednoznačně hedvábí. Hedvábí chladí, takže se vyplatí v letních dnech. K výrobě kimona se také používá satén, bavlna nebo jiná syntetická látka. Je lepší si připlatit a užít si hedvábné kimono. Syntetický materiál by nemusel vyhovovat citlivé kůži vystavené sluníčku. Základem je, abyste se cítila pohodlně a dobře. Hedvábí pochází z Japonska a je to lety prověřený materiál. Původně bylo kimono obecné označení pro oblečení, později se termín specifikoval na speciální dámské oblečení pro slavnostní příležitosti. Tradiční kimono je dlouhé, ale západ si ho přizpůsobil potřebám moderní ženy. Zkrácená kimona jsou dnes in na všech světových plážích. Nepleťte si dámské kimono s kimonem pro bojové sporty. Kromě principu zavinutí na pásek nemají mnoho společného a jsou z jiného materiálu. Ne každé kimono má pásek, každé je ale  pohodlné a volné. Tradiční japonská kimona pro ženy jsou typicky stejně velká jako mužská, ale jsou přizpůsobována různým rozměrům těla zahýbáním a skládáním. Kimono má tvar do písmene T. Ideálně ušité kimono má rukávy končící u zápěstí, když jsou ruce spuštěné. Mužské kimono by mělo být o něco delší než je mužova postava a přebytečná délka se v pase zapošívá. Ženské kimona je delší asi o 20 cm než postava jeho majitelky, aby bylo možné vytvořit ohašori – sklad, který je vidět pod obi. Kimona jsou vyráběna z jednoho kusu látky zvaného tan. Jednotlivé kusy jsou přibližně 36 cm široké a 11,5 metru dlouhé (dostatečně pro kimono pro dospělého) a kimono se šije z celého kusu látky. Hotové kimono sestává ze čtyř hlavních pruhů látky: dva kryjí tělo a dva tvoří rukávy a další menší pruhy tvoří úzký přední díl a límec. V dřívějších dobách bylo při praní kimono obvykle rozpáráno na jednotlivé části, a poté opět ručně sešito. Díky tomu, že kusy látky zůstávají při výrobě kimona v celku, může být kimono bez problému přešito pro jiného člověka.

S kimonem na pláži určitě zaujmete a budete vyčnívat. Vyberte si kimono s orientálními nebo abstraktními vzory. Populární jsou také kimona květovaná, ale i jednobarevná. Černé nebo červené kimono bude působit svůdně, bílé kimono na pláž zase velmi svěže a romanticky. Vždy myslete na to, s jakými plavkami budete kimono kombinovat. Jednobarevná kimona jsou prakticky univerzální, vzorované a barevnější kousky byste neměla kombinovat s příliš divokými plavkami. Platí, že dva vzorované materiály spolu nekombinujeme, protože by nás bily do očí. Tip: Kimono můžete sehnat a pohodlně objednat z internetového obchodu. Doporučujeme ale nakoupit kimono přímo v exotické destinaci, kterou navštívíte. Na proslulých bazarech asijských zemí je široká nabídka přizpůsobená vkusu cestovatelů. Seženete zde ten pravý orient a navíc můžete nákup okořenit známým smlouváním o cenu. Kimono se také dobře hodí na různé ženské party, rozlučky se svobodou nebo wellness pobyty. Některé nevěsty objednávají pro své družičky památeční bílá nebo růžová kimona s výšivkou, které všem dámám zůstanou jako vzpomínka na důležitou životní událost kamarádky nebo příbuzné.

Plážové kimono - pro ženy, které se nebojí vyčnívat
Trendy a Tipy
Insta News