NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Jak si vybrat a složit kapesníček do saka?

2 min.

Kapesníček v saku vložený do horní kapsy není jen ozdobným doplňkem. Je to také prvek završující pánský společenský oděv, symbol dobrého vkusu a smysl pro detail. Chcete vědět, jak perfektně vybrat a složit kapesníček do saka? Odpověď najdete v tomto článku.

Kromě vzorů, je také důležitý i způsob skládání kapesníčku. Můžete si vybrat z několika metod.

Čím je kapesníček do saka, jste se už dočetli v úvodu tohoto článku. Zajímá Vás však, odkud se vzal jeho název? Slovo ,,kapesníček” vzniklo od francouzského slova pochette, které označuje kabelku nebo malou kapsičku. Kapesníček by se tedy dal přeložit doslova jako kapsička.

Perfektní kapesníčky si můžete vybrat tak, že si je rozdělíte podle látky, ze které jsou vyrobeny a podle vzorů, kterými jsou zdobeny. Ne každá látka se hodí ke každému obleku, stejně jako ne každý vzor bude ladit s barvami obleku.

pánské sako

Bílý hedvábný kapesníček vypadá skvěle jako doplněk k tmavě modrému károvanému saku značky Vistula vyrobenému ze lnu a bavlny.

Nejlepší kapesníčky jsou vyrobeny z přírodních látek, jak už to ale bývá – patří k dražším variantám tohoto stylového doplňku. Nejkvalitnější kapesníčky jsou vyrobeny z hedvábí, které nejen dokonale odráží barvy na nich umístěného vzoru, ale zároveň jim dodává jemný elegantní lesk. Proto se hedvábné kapesníčky nejlépe hodí ke společenským a večerním oblekům.

Dalším velmi oblíbeným materiálem, ze kterého jsou kapesníčky vyrobeny, je len. Tato látka se vyznačuje matnou a drsnou texturou a je perfektní volbou jako kapesníček na léto – k oblekům také ze lnu nebo prodyšné bavlny.

O něco vzácnější, ale také stojí za úvahu, jsou kapesníčky z bavlny a vlny. Dají se použít jako náhrada lněných kapesníčků. K tvídovým sakům se zase hodí ty vyrobené z vlny.

Pozor!

Bavlněné kapesníčky se nám líbí o něco více než ty z vlny, hedvábí nebo lnu. Pokud se tedy pro některý z nich rozhodnete, dbejte na to, aby byl správně vyžehlený.

Pravděpodobně největší radostí je vybírání vzorů kapesníčků. Vybírat můžete z celé řady možností: hladké, s lemováním, kostkované, puntíkované, paisley vzor a mnoho dalších.

Nejjednodušší je začít s hladkými kapesníčky, které stačí sladit s barvou knoflíků, kravaty nebo košile.

Další nabídkou jsou kapesníčky s lemováním – barvu obruby můžete sladit se vzorem na saku nebo s barvou kravaty.

Na druhou stranu vzorované kapesníčky mohou volně odkazovat na barvy jednoho z prvků vzoru na košili, kravatě nebo obleku. Například tmavě modrý kapesníček se bude hodit k nebesky modré košili a tmavě modré kravatě. Kapesníček je také skvělý způsob, jak oživit klasický přístup k eleganci, jak můžete vidět na fotografii níže.

pánský oblek

Efekt svěžesti získaný díky doplňkům. Motýlek a kapesníček se k sobě ideální hodí.

Pamatujte si, že ďábel tkví v detailu, proto dobře zvolený kapesníček může změnit celý Váš outfit. Pokuste se tedy najít ten správný!

Skládání kapesníčku není náročný proces (především, jestli jste fanouškem origami), ale je dobré si pamatovat, že jeho uložení by nikdy nemělo být náhodné. Můžete si vybrat z několika různých způsobů skládání tohoto stylového doplňku, ale 7 z nich je nejoblíbenějších:

  1. TV fold (prezidentské skládání) – nejvíce formální skládání, vhodné na plesy, rauty, svatby apod., kapesníček získává rovnou linii;

  1. Trojúhelník – formálně-casual způsob skládání, kapesníček je vhodný pro speciální příležitosti i pro každodenní nošení, kdy kapesníček je ve tvaru trojúhelníku;

  1. Dvojitý trojúhelník – o něco méně, ale stále formální skládání, kapesníček má tvar dvou překrývajících se trojúhelníků;

  1. Puff – extravagantnější skládání, vhodné do casual outfitů, kapesníček má tvar obláčku;

  1. Obrácený puff – nonšalantní skládání, vhodné pro casual outfity, kapesníček má tvar vyčnívajících rohů;

  1. Dandy – způsob skládání kapesníčku je kombinací obláčku a obráceného puffu, velmi výrazné skládání, vhodné pro formální i běžné příležitosti, kapesníček má tvar vyčnívajících rohů a obláčku

  1. Diravý puff – řešení mezi TV fold a klasickým puffem, originální a jedinečný způsob, vhodný pro casual outfity, kapesníček získává jednoduchou, ale trojrozměrnou linii

Trendy a Tipy
Insta News