MID SEASON SALE! Slevy do -30%

Vyhledávání…

Jak si vybrat džíny k postavě? Najděte ideální střih!

2 min.

Jak to řekl samotný Yves Saint Laurent: Džíny jsou spektakulární, praktické a nonšalantní. Mají v sobě skromnost, expresi, sex-appeal a jednoduchost”. Navíc nikdy nevychází z módy. Jediný problém bývá s výběrem ideálních džín k postavě. Jak to udělat? S našimi radami najdete rozhodně svůj střih!

S pomocí dobře vybraných kalhot můžete zvýraznit přednosti své postavy a skrýt nedokonalosti. Stačí vědět, který model je vhodný přesně pro Vás!

MSS

Džíny džínám nejsou rovny. Jeden střih zakryje „boky” a zvýrazní pas, jiný zase zkracuje nohy. Pamatujte si ovšem jedno: nejsou dobré ani špatné postavy, je pouze nevhodně vybraný šatník. Začněme tedy od začátku, čili jak si vybrat odpovídající velikost džín? V obchodech se nejčastěji setkáváme s velikostmi od S do XL nebo − 36, 38, 40, 42. Značky, které se specializují především na výrobu džín, tak jako Levi’s nebo Wrangler, udávají trochu přesnější parametry. Obvykle si zakládají na dvojím označení: W (waist) čili pas nebo L (length) − délka nohavic.

Před nákupem džín je dobré si vzít do ruky krejčovský metr. Změřte si obvod pasu a následně ho podělte číslem 2,54 (celá délka v centimetrech). Díky tomu získáte první rozměr, čili pas. Stejně postupujte také při zjišťování délky.

Příklad: jestli máte v pase 79 cm, po vydělení číslem 2,54 získáte výsledek 31,1 (zaokrouhleně 31). Pokud se Vám nechce nic počítat, využijte praktickou tabulku velikostí, která je dostupná u jednotlivých produktů v našem internetovém obchodě MODIVO.

532

Džíny Wrangler společně s dostupnou tabulkou velikostí.

Mise: zeštíhlení postavy

Abyste si opticky zeštíhlily postavu a zvýraznily pas, je dobré si vybrat džíny s vysokým pasem. Kalhoty s jednoduchými nebo rozšířenými nohavicemi Vám dovolí vyrovnat proporce mezi širokými boky a úzkými nohami. Zapomeňte na hodně přiléhavé (skinny) džíny a nízké bokovky. To jsou střihy, které dokáží zvýraznit nedostatky postavy.

533

Tmavé dámské džíny s vysokým pasem a jednoduchými nohavicemi Vám určitě zeštíhlí postavu. Na fotografii: Džíny PINKO

Mise: zeštíhlení noh

Ženy s hrubšími lýtky by se měly vyhnout kalhotám o ¾ délce a modelům, které končí v polovině lýtek. Zvýraznění nejširšího místa je častou chybou při tvorbě outfitu. Abyste dodatečně zeštíhlily stehna, je dobré si vybrat džíny bootcut, čili lehce rozšířené od kolen dolů. Vyhovujícími střihy budou také boyfriendy nebo oblíbené mom džíny.

534

Džíny regular fit GUESS

Mise: prodloužení noh

Nejjednodušeji prodloužíte nohy za pomocí vhodně vybraných bot. Stačí, že si obujete lodičky nebo jehlové lodičky a Vaše nohy (a samozřejmě zadek) se budou zdát štíhlejší a pevnější. Navíc při výběru kalhot s vysokým pasem a dlouhými nohavicemi si určitě přidáte několik žádaných centimetrů.

535

Dámské džíny slim fit G-STAR RAW

Mise: zvýraznění zadku

Abyste zvýraznili tvar zadku, vyberte si model s velkými kapsami. Jak nám radí stylistky – kalhoty, které nemají zadní kapsy nám opticky vyrovnají zadek. Pokud Vám tedy záleží na ukrytí kulatého zadku, vyberte si tmavé džíny s kapsami, které jsou umístěné blízko sebe nebo si přikryjte boky volnou tunikou.

536

Dámské džíny slim fit LEE

Pamatujte si, že kromě dobré velikosti a střihu hraje také důležitou roli kvalita kalhot z denimu. Vyhněte se džínám, které mají ve svém složení velké množství polyesteru (více jak 30%) a umělých materiálů džínám podobných. V nabídce internetového obchodu MODIVO najdete jak kalhoty ze 100% bavlny, tak i modely s příměsí lyocellu a elastanu. Vyberte si ideální kousek pro Vás!

 

 

 

 

 

 

 

Trendy a Tipy
Insta News