NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Lněné šaty – nejlepší materiál na léto

2 min.

Blížící se léto nám připomíná, že bychom si měly udělat místo ve svém šatníku pro lehké oblečení ze vzdušných látek. I když pro většinu z nás může být první asociací bavlna, je dobré se podívat také na další materiál, který je známý svou vzdušností. Tím materiálem je len. Šaty z tohoto materiálu nejen krásně vypadají, ale také poskytují pohodlí i v těch nejžhavějších dnech.

Poznejte výhody lnu a objevte lněné šaty dostupné na Modivo!

Len je přírodní lýkové vlákno. Získává se z rostliny stejného názvu. Má mnoho využití, ať už v kulinářství, v kosmetice nebo v textilním průmyslu. Len se pěstuje už od neolitu a používá se především na výrobu šňůrek.

V čase sběru může len dosáhnout výšku jednoho metru. Jeho vlákna pokrývají celou rostlinu, takže se vytrhne i s kořeny a potom se namočí do vody (často to trvá měsíc až dva!). A pokud k tomu připočteme další procesy, jako je ždímání, sušení, natřásání a tepování, lehce přijdeme na to, že od sběru až po hotovou přízi, může uplynout i několik desítek dní.

béžové lněné šaty ICONIQUE

Šaty ICONIQUE

Co je ve lnu, co není v jiných materiálech? Říká se, že je to látka jako stvořená na léto – často se z něj vyrábějí například košile, chino kalhoty nebo šaty. Nejdůležitější výhody lnu jsou:

  1. propustnost – oblečení vyrobené z této přírodní tkaniny umožňuje pokožce dýchat,

  1. lehkost zabezpečená nízkou plošnou hmotností tohoto materiálu,

  1. absorpce vlhkosti – materiál dokonale saje pot a rychle ho odpařuje,

  1. vysoká odolnost vůči pachům a nečistotám – jde o hygienický materiál, který se lehce čistí,

  1. je hypoalergenní – len není alergenní, není náchylný na plísně a bakterie a nechytá statickou energii, což je cenné pro lidi s citlivou pokožkou,

  1. vysoká odolnost vůči vysokým teplotám a mořské vodě.

Napříč mnoha výhodám není len úplně bez chyb. Nejdůležitější je nízká roztažitelnost a skutečnost, že tento materiál se velmi lehce krčí.

bílé lněné šaty Tory Burch

Šaty Tory Burch

I když v současnosti len při výrobě oděvu ustupuje levnější bavlně, vyplatí se mít alespoň jeden kousek oblečení vyrobený z tohoto jedinečného materiálu. Když si aspoň jednou oblečete lněné šaty (nebo aspoň jedny, ve kterých tento materiál tvoří většinu složení), zjistíte, že žádný jiný materiál Vám nezajistí takový komfort a hygienu.

Pokud máte rády jednoduché styly, podívejte se na nabídku od značky Tory Burch a Pinko. Minimalistický tvar zvýrazní postavu a bude dokonalý nejen na pláži, ale i během letního večera. Vzhled ideálně doplní sandály na vysokém podpatku a malá kabelka.

tmavě modré lněné šaty Tory Burchdámské lněné šaty Pinko

Šaty Tory Burch/Šaty Pinko

Pokud máte rády výraznější kousky oblečení (které jsou mimochodem jako stvořené na nejteplejší období), věnujte pozornost vzorovaným šatům značky Tatuum nebo barevným od značky Marella. Budou skvěle i na každodenní nošení do práce, pokud nemáte formální dress code.

dámské lněné šaty Tatuumoranžové lněné šaty Marella

Šaty Tatuum/Šaty Marella

Ještě ležérnější budou působit lněné šaty s midi nebo maxi délkou. Modely značky UNITED COLORS OF BENETTON vyrobené ze 100% lnu jsou perfektní návrh na léto. Můžete je sladit se sandály nebo pantoflemi, košíkem, který je tuto sezónu velmi módní a velkými slunečními brýlemi – prázdninový look je připravený!

růžové lněné šaty UNITED COLORS OF BENETTONzelené lněné maxi šaty UNITED COLORS OF BENETTON

Šaty UNITED COLORS OF BENETTON/Šaty UNITED COLORS OF BENETTON

Více letních šatů, vyrobených nejen z lnu, na Vás čeká na Modivo!

Trendy a Tipy
Insta News