NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Módní barvy pro jaro a léto 2024: hlavní barvy, které budou trendy na jaře a v létě

3 min.

Trendy barvy jara a léta 2024 přinášejí do módy závan svěžesti, energie a naděje, ale také klidu a nostalgie. Probouzejí chuť na slunce, hořkou čokoládu, lahodné pistácie, koupání v moři nebo voňavé broskve. Na základě analýzy toho, co se objevilo na módních molech v Paříži, New Yorku, Kodani a Miláně, jsme sestavily seznam nejmódnějších barev pro jaro a léto 2024. Jste zvědavé, jaké barvy to jsou? Přečtěte si celý článek!

Intenzivní vínová, zářivá kobaltová a odstíny black&white – to jsou jen některé z módních barev pro jaro a léto 2024.

Nejmódnější barvou roku 2024 je podle Institutu Pantone Peach Fuzz. Odstín 13-1023 je jemná broskvová barva, která vyjadřuje plno srdečnosti a předznamenává čas blízkosti. Zajímavé je, že ačkoli si našla bezpečné místo v módním průmyslu, získává si oblibu i v oblasti interiérových trendů. Na přehlídkových molech po celém světě jsou v současné době nejmódnější: šaty v barvě Peach Fuzz, sukně s nádechem broskvové a kabelky v jemném oranžovém odstínu. Barva Peach Fuzz byla k vidění především na přehlídkových molech značek Tove, Jil Sander a Fendi.

[Módní barvy jaro/léto 2024]: Peach Fuzz – barva Pantone roku 2024, Jil Sander
Jil Sander
Photo by Justin Shin/Getty Images

V minulé sezóně převládala mezi neonovými barvami limetková, kanárkově zelená a její fluorescenční odstíny. Tentokrát bude mezi hlavními trendy pro jaro/léto 2024 jejich úplný opak: černá. Elegantní a tajemná, poutavá, sytě černá ozdobila na přehlídkových molech návrhářů klasické střihy i doplňky. Většinou však byla vidět na stěžejním modelu: malých černých. Co na to říct – každá minimalistka bude nadšená!

[Módní barvy jaro/léto 2024]: černá, Max Mara
Max Mara
Photo by Pietro D’Aprano/Getty Images

Módní barvy pro jaro a léto 2024 představují celou plejádu tlumených odstínů. Na přehlídkových molech značek jako Prada a Valentino se objevily všechny možné odstíny bílé. Pokud tedy návrháři těchto předních značek zařazují bílou do svých kolekcí pro jaro a léto 2024, víme, že neutrální total look bude v nadcházejících měsících jedním z hlavních trendů.

[Módní barvy jaro/léto 2024]: bílá, Versace
Versace
Photo by Victor Boyko/Getty Images

Čtěte také >>> Petrolejová – co je to za odstín? Prohlédněte si oblečení a doplňky v této módní barvě

Pokud hledáte odpověď na otázku, jaká barva bude v módě v roce 2024, jedna z nich určitě bude: indigo. Intenzivní odstín modré bude dominovat trendům jara a léta 2024. Stačí se podívat na kolekce módních domů Acne, Givenchy nebo Armani. Indigo je ideální jako total look, což je přesně způsob, jakým ho návrháři tuto sezónu doporučují nosit.

[Módní barvy jaro/léto 2024]:indigo, Givenchy
Givenchy
Photo by Peter White/Getty Images

Stříbrná na dovolenou? Ano! Bude to jedna z nejmódnějších barev pro sezónu jaro/léto 2024. Pravidlo je zde jednoduché: být třpytivá a odvážná. Oblečte si tento styl na společenskou večeři nebo letní party. Inspiraci pro stříbrné komplety hledejte v kolekcích značek Blumarine, Acne a Carolina Herrera. Jejich přehlídková mola jsou plná třpytivých maxi šatů, elegantních pouzdrových midi sukní a halenek s nadýchanými flitrovými rukávy.

[Módní barvy jaro/léto 2024]: stříbrná, Avellano
Avellano
Photo by Kristy Sparow/Getty Images

Nejmódnější barva pro jaro a léto 2024? Silným kandidátem se zdá být vínová. Ačkoli tento odstín měl své místo v trendech již v předchozích sezónách, nyní se prosazuje ještě výrazněji a objevuje se jako vlajková barva kolekce Gucci pro jaro a léto 2024. Ale ne pouze tam, protože sytá vínová zdobila také šortky, kabelky a bundy na přehlídkových molech Donatelly Versace, Miuccii Prady a Anthonyho Vaccarella.

Stejně jako černá je i vínová ztotožňována spíše s chladným obdobím, a proto byl její výskyt na přehlídkových molech šokující. Módními návrháři však nemusí být vínová vnímána jako těžká barva. Naopak, lze ji stylizovat ve spojení s typicky letními prvky šatníku, a tak dodá outfitu na romantičnosti a lehkosti.

[Módní barvy jaro/léto 2024]: vínová, Gucci
Gucci
Photo by Estrop/Getty Images

Trendy pro jaro a léto 2024 jsou plné překvapení, ale nechybí ani známá klasika. Řeč je o pastelových barvách, které návrháři každoročně zahrnují do svých letních kolekcí. V této sezóně má pistáciová navíc šanci stát se nejmódnější barvou roku mezi tlumenými odstíny (hned vedle Peach Fuzz). Všechny odstíny světle zelené a šalvějové se skvěle hodí k letním šatům a plátěným oblekům a u značek Bottega Veneta, Ferragamo a Gucci o ně nebyla nouze.

[Módní barvy jaro/léto 2024]: pistáciová, Fendi
Fendi
Photo by Pietro D’Aprano/Getty Images

V kolekcích pro sezónu jaro/léto 2024 si návrháři mimořádně oblíbili všechny možné odstíny modré. Zdá se, že vedle indigové sklidila stejné ovace i světloučká blankytně modrá. Modré šaty bylo možné vidět na přehlídkovém mole značek Zimmermann, Alaïa nebo u JW Andersona. A právě zde byste měly hledat inspiraci na outfity pro nadcházející svatební sezónu.

[Módní barvy jaro/léto 2024]: blankytně modrá, Zimmermann
Zimmermann
Photo by Peter White/Getty Images

Už víte, jaké barvy budou v módě na jaře a v létě 2024, takže je na čase doplnit si šatník na nadcházející měsíce. Jako vždy to můžete udělat na MODIVO!

Mohlo by Vás zajímat >>> Hlavní trendy v dámské módě pro rok 2024 – tohle oblečení a tyto doplňky ovládnou naše šatníky!

Hlavní fotografie: Daniele Venturelli/WireImage

Trendy a Tipy
Insta News