Letní festivaly začínají ZJISTIT VÍCE

Vyhledávání…

Nejdražší kabelky na světě – kolik stojí a jak vypadají? Podívejte se na TOP 5 modelů v miliónové hodnotě

1 min.

Sní o nich stylistky, blogerky a módní redaktorky, ale má je jen málokdo. Nejdražší kabelky na světě, protože o nich se tady bavíme, často dosahují šesticiferné hodnoty a jejich design se dá přirovnat k malým uměleckým dílům.

Na seznamu nejdražších kabelek světa najdete oblíbenou it-bag celebrit z módního domu Hermès, bižuterní kabelky v hodnotě milionů a prošívanou kabelku značky Chanel zdobenou diamanty.

festival

Diamond Forever je vyrobena z jemné krokodýlí kůže s 334 diamanty – 3,56 karátů v bílém zlatě.

Řemínek je vyrobený z 18karátového zlatého řetízku a je odnímatelný.

Pokud se nebudeme soustředit pouze na materiály, dalším faktorem její vysoké ceny je vzácnost, protože bylo vyrobeno pouze 13 kusů.

kabelka Chanel Diamond Forever

Chanel Diamond Forever fot. tiskové materiály

Hermès Birkin byla navržena v roce 1984 jako pocta tehdejší it-girls, Jane Birkin. V nasledujících letech má kabelka stály zástup fanynek a mnoho nových barevných provedení. Dodnes je nejslavnějším designem francouzského módního domu a jednou z nejžádanějších kabelek v historii módy.

Závratnou cenu ovlivnily použité materiály – krokodýlí kůže a bílé zlato vykládané diamanty, ze kterých bylo vyrobeno kování.

kabelka Hermès Niloticus Crocodile Himalaya

Hermès Niloticus Crocodile Himalaya fot. Cindy Ord via Getty Images

Hermès Kelly, navržena ve spolupráci s návrhářem šperků a bot Pierrem Hardym, je vyrobena z čistého růžového zlata posazeného 1 160 diamanty. Růžové zlato je formované ve tvaru krokodýlí kůže. Malá, ale ohromující kabelka má hodnotu 2 miliony dolarů.

Vyrobených bylo jen 12 kusů.

kabelka Hermès Kelly Rose Gold

Hermès Kelly Rose Gold fot. tiskové materiály

kabelka Mouawad 1001 Nights Diamond

Mouawad 1001 Nights Diamond fot. tiskové materiály

Carolina Boarini, spoluzakladatelka a designérka Boarini Milanesi, zdůrazňuje, že byly vyrobené pouze tři kusy této kabelky. Vytvoření každé z nich si vyžádalo tisíce hodin práce. Parva Mea, jak se tento model nazývá, je zdobený diamanty Pave, safíry a turmalínem Paraiba a přesahují celkově 130 karátů. „Modré safíry představují hlubiny oceánů, turmalín Paraiba nám připomíná neznečištěné karibské moře a diamanty označují průhlednost vody, když padá jako déšť“ říká Boarini.

kabelka Mouawad Boarini Milanesi Parva Mea

Mouawad Boarini Milanesi Parva Mea fot. tiskové materiály

Mohlo by Vás také zajímat >>> Módní kabelky na jaro-léto 2022: 5 trendů z přehlídkových mol

Hlavní fotografie: Edward Berthelot via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News