NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Pánská móda 2024 – seznamte se s hlavními trendy tohoto roku

2 min.

Návrháři se stále více zabývají ekologickým aspektem módy, a tak se místo vytváření stále nových trendů snaží některé z nich přenést i do dalších sezón. Rok 2023 se v pánské módě nesl ve znamení sportovní elegance, výrazných barev a oversize obleků. Pokud jste tehdy pozorně sledovali trendy a vybavili svůj šatník alespoň některými z nich, máme pro vás dobrou zprávu: pánská móda 2024 recykluje loňské trendy! Co bude nejmódnější? O tom níže.

Hledáme odpovědi na otázku, co bude módní v roce 2024, a tak procházíme přehlídková mola předních návrhářů.

Starověký Egypt, etnické vzory, lesklé materiály a prvky zlata – něco, čemu je v pánské módě pro rok 2024 rozhodně třeba věnovat pozornost. Na přehlídkovém molu značky Etro se prolínaly exotické potisky. Mohli jsme tam obdivovat hedvábné košile s geometrickými obrazci s ladícími šortkami nebo tenká trička zdobená portréty egyptských bohů.

[Pánská móda 2024]: exotické vzory
Etro
Photo by Victor Boyko/Getty Images

Během přehlídky značky Dior jsme mohli obdivovat celou řadu tvídových oděvů a oděvů utkaných z příze bouclé. Měkký materiál bylo možné vidět na kraťasech, tílkách i kabátech do půli lýtek. Ty byly kombinovány s oděvy v neonových barvách a samozřejmě: s ponožkami spolu s pantofli nebo mokasíny na vysoké podrážce.

[Pánská móda 2024]: tweed a bouclé
Dior
Photo by Marc Piasecki/WireImage

Dalším pánským módním trendem pro rok 2024 jsou široké kalhoty s vysokým pasem. Módní tvůrci předpovídají, že půjde o jeden z nejvýraznějších trendů! Takové kalhoty budou nejen vypadat velmi módně, ale také opticky prodlouží postavu a zvýrazní její proporce. Jako příznivci takových modelů se ukázaly značky Bottega Veneta a Jil Sander. Tyto kalhoty ve stylu y2k (módy počátku tisíciletí) noste s páskem a košilí nebo svetrem.

Čtěte také >>> Y2K style – podívejte se na nejoblíbenější prvky šatníku ve stylu módy let 2000

[Pánská móda 2024]: vysoký pas
Jil Sander
Photo by Justin Shin/Getty Images

Přehlídková mola ohlašující pánské módní trendy 2024 byla také zaplavena… pracovními oděvy. Boom tohoto typu oděvů proběhl již před pěknou řádkou sezón. Dnes se tato móda opět vrací. Je čas oblíbit si oldschoolové podkolenky, které poskytují další vrstvu tepla, jogger kalhoty s celou řadou velkých kapes a mikiny s reflexními prvky. Módní tvůrci se do tohoto trendu zbláznili, v čele s Pharrellem Williamsem, Martinou Rose a Silvií Venturini Fendi.

[Pánská móda 2024]: pracovní oděvy
Louis Vuitton
Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Pánská móda v roce 2024 se ponese v duchu odvážných trendů. Jedním z nich budou určitě neonové barvy, zejména všechny jasné odstíny žluté a zelené. Takové barvy se kombinují s elegantními materiály: tweedem a bouclé. Tímto krokem nás návrháři vybízejí k odvážným rozhodnutím při kombinování neokoukaných střihů a barev. Neony lze do outfitu zakomponovat v podobě konkrétního kousku oblečení nebo je „schovat“ do doplňků.

[Pánská móda 2024]: neony
Dior
Photo by Marc Piasecki/WireImage

Módní obleky pro rok 2024 jsou na jedné straně dokonale střižená klasika, jako jsou ty od Hugo Bosse, obleky s proužky od Saint Laurenta nebo oversize modely ve zlaté barvě, jako byly ty na přehlídkovém molu Y/Project. Pánský oblek se už nenosí jen pro formální příležitosti. Stále častěji ho lze vidět v ulicích světových módních metropolí v casual stylu – v kombinaci s obyčejným tričkem nebo rolákem a sportovní obuví.

[Pánská móda 2024]: oversize oblek
Y/Project
Photo by Estrop/Getty Images

Mohlo by vás také zajímat >>> Pánská móda: trendy sezóny jaro/léto 2024 na přehlídkových molech

Hlavní fotografie: Photo by Jacopo Raule/Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News