NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Barva roku Pantone 2023 je vybrána! Podívejte se na oblečení a doplňky v odstínu Viva Magenta

2 min.

Jako každý rok zvolil institut Pantone barvu, která bude vůdčí barvou v módě a designu, stejně jako v interiérech a grafice. Nejdůležitější barvou roku 2023 byl vyhlášen odstín 18-1750 Viva Magenta. Živá barva tlumené červené kombinuje teplé a studené tóny a má symbolizovat spojení mezi minulostí a budoucností, stejně jako fyzickou a virtuální realitu. Jak přesně vypadá odstín Viva Magenta a proč se stal nejdůležitější barvou roku 2023? Podívejte se níže.

Barva roku Pantone 2023 má velký vliv na módu a trendy představované jak největšími designéry, tak i influencerkami. Podívejte se na to, jak tento odstín nosí oblíbené it-girls!

Pantone Color Institute™ jako odborník na barvy už přes 20 let vybírá barvu, která má v daném roce kralovat. Americký institut zahájil tuto tradici v roce 1999. Poté označil Cerulean Blue za nejdůležitější barvu pro nadcházející rok 2000, který označoval začátek nového tisíciletí. Toto čestné jméno si dosud získaly mimo jiné barvy jako: Ultimate Grey, Illuminating, Classic Blue, Very Peri nebo Rose Quartz také známé jako Millennial Pink.

Čtěte také >>> Pantone vybral barvu roku 2024! Institut představuje barvu Peach Fuzz

Jak probíhá postup výběru barvy? Experti z Institutu Pantone důkladně analyzují trendy v módě, kultuře, umění, designu a kulinářském světě, stejně jako společenské změny a aktuální události. Na základě toho volí barvu, která trendy nejen odráží, ale také je svým způsobem tvoří. Barva roku výrazně ovlivňuje návrháře a nákupní rozhodování v mnoha odvětvích.

Jak vypadá Barva roku 2023? Viva Magenta 18-1750 je odstín tlumené červené s nádechem růžové barvy vyjadřující signál nové síly. Je trochu podobná barvě z roku 2002, což byla True Red, ale není vůbec podobná barvě roku 2022 Very Peri. Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute, vysvětluje svou volbu těmito slovy:

V době technologií se snažíme čerpat inspiraci z přírody a toho, co je skutečné. PANTONE 18-1750 Viva Magenta pochází z rodiny červených barev a je inspirována košenilovou červení, jedním z nejcennějších a nejsilnějších přírodních barviv známých na světě. PANTONE 18-1750 Viva Magenta nás znovu spojuje s prvotní hmotou. Viva Magenta evokuje přírodní síly a dodává energii našemu duchu a pomáhá nám budovat naši vnitřní sílu.

  1. Sako ONLY
  2. Šaty Marella
  3. Kabelka Versace
  4. Jehlové lodičky CAFèNOIR

Výběrem barvy roku, kterou je Viva Magenta, nás Institut Pantone vybízí k experimentování a vyjadřování sebe sama bez omezení. Tento elektrizující odstín ohlašuje radostnou dobu, zejména ve vztahu k posledním, docela těžkým rokům.

Odstín Viva Magenta v outfitech it-girls

I když barva roku Pantone byla vybrána teprve nyní, oblíbené influencerky, které znají trendy jako nikdo jiný, nosily oblečení a doplňky v tomto odstínu už během letošních Týdnů Módy. Podívejte se na to, do jakých outfitů ji dostaly trendsetterky.

Oblečení a doplňky v barvě Viva Magenta na MODIVO

Chcete být s aktuálními trendy? Speciálně pro Vás jsme vybrali módní oblečení a doplňky v odstínu Viva Magenta dostupné na MODIVO.

Péřová bunda Pinko

Kabelka Guess Pásek Guess

Vlněný svetr Rage Age

Šaty Rinascimento

Teplákovka G-Star

Šál Mango

Mohlo by Vás také zajímat >>> Módní barvy na podzim a zimu 2023/24 – tyto barvy ovládnou trendy nadcházející sezóny

Hlavní fotografie: Edward Berthelot via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News