MID SEASON SALE! Slevy do -30%

Vyhledávání…

Dámské business outfity – jak je vytvořit? Nechte se inspirovat známými businesswoman

2 min.

Žijeme v době, ve kterých stále více žen zaujímá vedoucí pozice ve velkých společnostech, organizacích nebo na politické scéně. Máme tu například hvězdy jako Kendall Jenner nebo Emily Ratajkowski, které začaly vlastní byznys. Další trendsetterky začínají se svými oděvními značkami. Prezidentkou Slovenska a viceprezidentkou Spojených států amerických se staly ženy. Stále častěji je potřeba vymýšlet dámské business outfity, které jsou v souladu s duchem současné doby. Jaké jsou ty nejúspěšnější? Představují vyvážený mix mezi požadavky dress code a ženami vyjádřený jejich vlastní osobnosti. Nejoblíbenější úspěšné ženy dovedly téměř k dokonalosti vytváření takových outfitů. Podívejte se, jak to dělají.

Business dámské outfity jsou tvořeny nejen dámskými kostýmky. Podívejte se na to, jak se oblékají dnešní úspěšné ženy.

MSS

Náš seznam otevírá rozhodně jeden z nejoblíbenějších, ale také nejvíce osvědčený způsob na vytvoření business dámských outfitů – perfektní kostýmek. I když to může být zdánlivě spojeno s lehce ošoupanou uniformou, v současnosti nabízí tato varianta opravdu široké možnosti. Dámské kostýmky jsou vyráběny v různých stylech, které umožňují moderní podnikatelce vyjádřit sebe a svůj přístup k módě. Máte na výběr např. oversize model, pánskou variantu, přiléhavější model, který se skládá z bundy do pasu a cigaretových kalhot. Místo cigaretových kalhot si můžete vybrat trochu fantazijnější, zdůrazňující kvality ženské postavy – zvony.

Trochu méně oficiální, ale více pohodlnější verze business dámského outfitu může být spojení elegantních kalhot a košil nebo halenek. Osvědčeným, ale ne jediným řešením jsou zde černé kalhoty a modrá nebo bílá košile. Vlivné ženy, takové jako je např. princezna Kate Middleton, rády do oficiálního dress codu zařazují něco svého. Efekt takového přístupu je například nahrazení černých zvonů elegantního charakteru těmi smaragdovými a jejich kombinace s hedvábnou košilí v ecru barvě.

Více ženským outfitem, protože předpokládá kombinaci saka a sukně, je varianta dámského business outfitu s využitím kostýmku. Pokud si to spojíte s úředníky z dob Polské lidové republiky, je to již zastaralá stopa. V současné době nosí krásné barevné dámské kostýmky například manželka George Clooneyho, úspěšná právnička Amal Clooney, ale také společensky aktivní Michelle Obama. Kromě kostýmků ve svém stylu existují i ​​ty odkazující na módu 90. let. Kde můžete hledat inspiraci týkající se tohohle tématu? Například v outfitu Rachel Green ze seriálu ,,Přátelé”.

A protože se bavíme o ženštějším business looku, vyplatí se plynule přejít na šaty oficiálního, často kancelářského charakteru. Co je charakterizuje? Skvělá kvalita provedení, jednoduchost, délka alespoň do kolen a často geometrické střihy. Business šaty si zamilovala jak viceprezidentka Spojených států amerických, Kamala Harris, ale také prezidentka Slovenska, Zuzana Čaputová. V tomto případě je dobré se rozhodnout pro opravdu vysokou kvalitu provedení, protože jednoduché styly business šatů snadno vynesou na denní světlo všechny nedostatky.

Mohlo by Vás také zajímat: Černá dámská košile – outfity z Instagramu >>>

Ikona: Neil Mockford / via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News