NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Módní a praktické pánské hodinky jako součást řady outfitů – jaké zvolit?

2 min.

Hodinky se dnes nepoužívají pouze ke sledování času. Stal se z nich doplněk, který symbolizuje vkus majitele a zároveň ladí s jeho stylem. Jaké pánské hodinky vybrat, jaký řemínek bude nejlepší a jak lze chápat parametry ohledně jejich vodotěsnosti? S námi v tom budete mít jasno!

Automatický, kvarcový nebo elektronický model? Na koženém řemínku nebo na ocelovém náramku? Mechanismus a řemínek jsou hlavní prvky, kterým byste při koupi hodinek rozhodně měli věnovat pozornost.

Nejprve se blíže podíváme na mechanismy pánských hodinek. Na výběr máte například:

  1. klasické hodinky – natahují se ručně pomocí korunky a pro svůj chod nepotřebují baterii, tento model je však v současnosti spíše vzácností;
  1. automatické hodinky – tyto modely jsou inspirované těmi klasickými. Liší se tím, že je nutné je natahovat pomocí pohybů ruky – rotor se otáčí, takže se zaručí plynulý pohyb ručiček;
  1. kvarcové hodinky – díky přesnému měření času dnes patří mezi nejpopulárnější modely. Jsou poháněné baterií a fungují na principu počítání kmitů křišťálu křemene;
  1. elektronické hodinky – většinou se jedná o sportovní modely, které mají displej s aktuálním časem. Nejsou sice natolik přesné jako kvarcové hodinky, často však mají i další užitečné funkce, např. stopky nebo krokoměr.

165

Kvarcové hodinky patří mezi nejoblíbenější a nejběžnější modely.

Při bližší analýze parametrů pánských hodinek jste si zajisté všimli toho, že většina z nich je vodotěsná. Tato vlastnost je nesmírně důležitá zejména pro aktivní muže, kteří potřebují doplněk odolný vůči ztíženým okolním podmínkám. Je dobré vědět, že vodotěsné hodinky se budou hodit nejen v bazénu, ale jsou vhodné také na běh, jízdu na kole, výlety o víkendu nebo pro každodenní nošení.

Jak lze chápat vodotěsnost jednotlivých modelů? Je vyjádřena v počtu atmosfér. Mezi nejběžnější patří:

  1. 3 ATM – hodinky jsou odolné vůči menšímu množství vody, např. při mytí rukou nebo v případě deště;
  1. 5 ATM – s těmito hodinkami se můžete bez obav sprchovat nebo koupat, a dokonce i plavat (na však skákat do vody);
  1. 10 ATM a více – tyto hodinky jsou vhodné pro plavání a potápění.

166

Vodotěsnost je důležitým parametrem zejména pro aktivní muže.

Posledním, ale stejně důležitým prvkem je design hodinek. Mezi elegantní modely patří hlavně náramkové hodinky – černé, stříbrné nebo zlaté barvy. Jedná se o klasické a zároveň univerzální odstíny. S bílým, černým nebo tmavě modrým ciferníkem vytvoří působivý kontrast. Tyto modely budou dobře vypadat v kombinaci s oblekem, hodí se však i k oděvu v ležérním stylu.

Rady stylisty

Hledáte univerzální hodinky? Vsaďte na hodinky s náramkem vyrobeným z oceli, který bude skvěle ladit s jakýmkoliv oblečením bez ohledu na barevné kombinace.

Hodinky s koženým řemínkem jsou dokonalou volbou na každý den, protože skvěle doplní polo-formální stylizace. Řemínek by však měl barevně ladit s oblečením nebo jinými doplňky – nesmí být příliš výrazný. Pro milovníky sportovního stylu doporučujeme modely se silikonovým náramkem – jsou pevné, odolné vůči mechanickému poškození a zajisté splní očekávaní všech aktivních mužů.

Trendy a Tipy
Insta News