Vyhledávání…

Módní pokrývky hlavy léta 2022 – bucket hat a slaměný klobouk jsou must-have této sezóny!

2 min.

Letní klobouky nás doprovázejí nejen během dovolených, ale také tvoří součást různých outfitů. Letošní letní sezóna nám dává velký prostor na jejich výběr. Módní budou ažurové i slaměné klobouky v boho stylu, hedvábné šátky uvázané na hlavě, ale také bucket hats s logem v glamour provedení. Nevíte, jaký model si vybrat? Přečtěte si náš text níže a nechte se inspirovat.

Tuto sezónu vedoucí influencerky a největší módní domy propagují velké množství módních klobouků, takže si určitě vyberete něco pro sebe!

festival

Kultovní bucket hat značky Prada, který na podzim nosili všechny stylové influencerky, získal i svou letní verzi. Bavíme se tady o ažurovém klobouku, který připomíná model vyrobený háčkováním. Je dokonalým doplňkem hippie a boho outfitu. Vyberte si barevný model v dopamine dressing trendu – oranžový, zelený nebo růžový klobouk bude tou nejlepší volbou v létě 2022.

háčkovaný klobouk

Fot. Jeremy Moeller via Getty Images

It-girls ažurové klobouky považují za doplněk ke každodennímu outfitu, nosí je na městské pikniky v parku, letní procházky kolem jezera a dokonce i na večer s kamarády.

Slaměný klobouk s velkým okrajem je klasikou, co se týče letních klobouků. Dlouho sloužil především jako ochranná funkce během letních výletů, přitom se hodí i k městským outfitům. Stačí si ho dát k módním černým šatům s výřezy nebo k elegantnímu outfitu s oversize sakem, abyste vypadaly stylově. Nasaďte si slaměný klobouk s vázáním nebo k němu přidejte ozdobný hedvábný šátek.

slaměný klobouk

Fot. Edward Berthelot via Getty Images

Logománii se stále daří, o čem svědčí i kolekce největších módních domů na sezónu jaro-léto 2022. Nechyběly letní čepice a neustále tam kralují bucket hats – tentokrát v glamour provedení. Bavlněné klobouky ve tvaru vědra jsou tuto sezónu celé pokryté logem značky nebo mají ve vpředu viditelný znak – stejně jako ty od značky Prada, Fendi nebo Dior. Stačí se podívat na prázdninový outfit vedoucích influencerek a uvidíte, že letos v létě budou kralovat klobouky s logem.

bucket hat

Fot. Streetstyleshooters via Getty Images

K módním letním pokrývkám hlavy patří nejen klobouky a čepice, ale také šátky. Trend hedvábných šátků uvázaných kolem hlavy se plynule přesunul z ulice na přehlídkové mola a vliv stylu Y2K na současnou módu tak nebyl bez významu.

dámský šátek

Fot. Christian Vierig via Getty Images

Tuto sezónu nosíme vzorované šátky v elegantním stylu, stejně jako ruské babičky s vázáním pod bradou, ale také hladké modely v intenzivních barvách, v souladu s trendem dopamine dressing. Neváhejte a směle si vybírejte i džínové šátky, které budou ladit nejen se streetwear outfity jako z roku 2000.

dámská kšiltovka

Fot. Streetstyleshooters via Getty Images

Kdysi se nosily jen k sportovním outfitům, dnes jsou jedním z nejmódnějších doplňků k šatům a elegantním vysokým podpatkům. Kšiltovky, protože o nich se tady bavíme, se staly součástí módních pokrývek hlavy – nejen v létě. Tuto sezónu se do módy vrací síťované kšiltovky, do kterých se zamilovaly i influencerky.

Mohlo by Vás také zajímat >>> Trendy léta 2022, které můžeme vidět v ulicích světových metropolí módy. Toto je oblečení a doplňky, které nosí top it-girls!

Hlavní fotografie: Christian Vierig via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News