NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

Nezbytný doplněk každého muže – elegantní pánská peněženka

2 min.

Existují doplňky, které by měl vlastnit každý muž bez ohledu na to, jaký upřednostňuje styl. Do této skupiny nepochybně patří i pánská peněženka, ve které můžete nosit všechny vaše peníze či doklady. Na vybranou však máte celou řadu možností a je třeba zvolit model, který vám bude vyhovovat nejlépe. Jaká peněženka bude nejvhodnější?

Při koupi peněženky věnujte pozornost několika detailům, jako například: materiál, rozměry, typ zapínání nebo barva.

Pánské peněženky jsou nejčastěji ušité ze syntetických materiálů, přírodní kůže nebo ekokůže. První skupina je vyrobená např. z polyesteru nebo nylonu. Tyto peněženky budou skvělou volbou pro milovníky ležérních či sportovních městských outfitů. Modely ze syntetických materiálů jsou navíc odolné vůči poškrábání nebo otěru. Díky menším rozměrům je lze bez problémů vložit do kapsy u kalhot nebo bundy.

Na druhé straně kožené peněženky jsou proslulé svou vysokou trvanlivostí a dlouhou životností –zejména ty, které jsou ušité z přírodní kůže. Jejich nevýhodou však je, že se mohou snadno poškrábat nebo jinak poškodit. Pravdou však zůstává, že kožená peněženka je neobyčejně elegantním a nadčasovým doplňkem, který musí mít každý muž na vysoké úrovni.

Víte, že…?

Přírodní kůže má specifickou vůni, kterou nelze žádným způsobem napodobit nebo uměle vytvořit? Díky tomu ji můžete odlišit od ekokůže, jejíž vůně připomíná spíše gumu.

Mnoho mužů se při výběru doplňků řídí především praktickým využitím. Pokud také patříte do této skupiny, zřejmě hledáte peněženku, ve které se najde místo na hotovost, doklady, platební karty a… nic víc. V tomto případě bude nejlepší zvolit dvojitou skládanou peněženku – jedná se o kompaktní model, který se bez problémů vejde do každé kapsy.

17

Díky peněžence s větším počtem přihrádek a kapes můžete nosit všechny peníze, karty nebo doklady s sebou.

Hledáte peněženku, která bude mít ještě víc přihrádek nebo kapes? Lepší bude vsadit na trojitou skládanou peněženku. Je sice o trochu větší, takže bude nejlepší ji nosit v batohu, tašce či kufříku, ale vejdou se do ní všechny nezbytné věci na každý den.

Většina peněženek má spíše tlumené barvy. Mužům to však nevadí – černá, hnědá, tmavě modrá či šedá peněženka nejenže vypadá elegantněji, ale je navíc i univerzálnější. Doplněk ve zmíněném barevném provedení se bude hodit jak na všední den, tak i jako součást outfitu ve stylu smart casual či na slavnostnější příležitosti s formálním dress codem.

18

Hledáte univerzální a zároveň elegantní peněženku? Model černé barvy je osvědčená klasika!

Poslední důležitou součástí peněženky je zapínání, od kterého závisí bezpečnost nošeného obsahu. Oblíbeným řešením jsou klasické cvoky, které chrání hotovost, dokumenty či karty, a navíc k nim zaručí snadný přístup. Vhodnou alternativou jsou i magnetické klipy. Skvělou volbou bude i model s přihrádkou na mince se zapínáním na zip, díky kterému budou spolehlivě na svém místě.

Trendy a Tipy
Insta News