MID SEASON SALE! Slevy do -30%

Vyhledávání…

Oscary 2024: nejkrásnější šaty z červeného koberce

4 min.

Předávání Oscarů 2024 je již za námi a jako každý rok se koberec v Dolby Theatre proměnil ve skutečné přehlídkové molo. 96. ročník slavnostního předávání Oscarů se stal velkolepou módní přehlídku a my jsme s napětím očekávali nejdůležitější filmovo-módní show roku. Ta vyvrcholila: poklonou historii módy, elegantním minimalismem a ženskými pastely. Zde jsou nejkrásnější róby z červeného koberce Oscarů 2024.

Letošní předávání Oscarů jako obvykle nezklamalo a poskytlo nám celou škálu emocí: od obdivu k neslušně drahým a fenomenálním róbám, přes dojetí při projevech vítězů až po šok způsobený kontroverzemi, o které jako každý rok nebyla nouze!

MSS

Nesmírné dojetí, s nímž Emma Stone přebírala letošní cenu za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (za roli Belly Baxter ve filmu Chudáčci), nás dohnalo k slzám. Stone přidala do své sbírky druhého Oscara (prvního si vytančila ve filmu La La Land). Nejlepší herečkou ve vedlejší roli se stala Da’Vine Joy Randolph, která nám předvedla skutečně oscarové ztvárnění tragické postavy Mary ve filmu Zimní prázdniny a do své vitríny si tak může vystavit první cenu Akademie filmového umění a věd.

Velkým vítězem letošních Oscarů je film Oppenheimer, který naprosto ovládl celý ceremoniál (a my s tím naprosto souhlasíme!). Sošku za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli si odnesl Cillian Murphy, který mistrně ztvárnil roli Roberta Oppenheimera, zatímco cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli si odnesl Robert Downey Jr., který dokonale zahrál Oppenheimerova dlouholetého rivala Lewise Strausse. Samotný film získal sošku v kategorii Nejlepší film, čímž oběma hercům pojistil jejich první Oscary.

[Oscary 2024]: tyhle momenty si zapamatujeme!

Předávání Oscarů je především oslavou kinematografie a fenomenální módní přehlídkou, ale nechybí ani kontroverze. Co by to bylo za slavnostní předávání filmových cen bez několika šokujících momentů? Do historie šokujících vyhlášení se zařadí například John Cena, který představil kategorii Nejlepší kostým….. nahý, zatímco okamžik hrůzy zažila Emma Stone, které se rozpáraly šaty. Jak sama vysvětlila, za vše mohlo vystoupení Ryana Goslinga, během kterého poskakovala a tančila. Na letošním předávání Oscarů se objevil i speciální host, Messi, ale není to ten Messi, kterého máte na mysli. Mluvíme o psovi, který hrál Snoopa ve filmu Anatomie pádu. Dostal pozvánku se svým jménem a vlastní VIP místo, měl motýlka a kamera ho milovala!

Goslingovo výše zmíněné vystoupení je naším vůbec nejoblíbenějším momentem z celého galavečera předávání Oscarů 2024. Herec zazpíval na Oscara nominovanou píseň z filmu Barbie, postavil celé publikum na nohy a sám si to užíval na 120 %. Ryan vypadal jako čistokrevný Ken: měl na sobě růžový oblek a rukavice a na dálku ho podporovala jeho manželka Eva Mendes.

Oscary 2024 patřily také duu Blunt-Gosling, které se rozhodlo ukončit již půl roku trvající válku mezi Barbie a Oppenheimerem hravým a přátelským vtipkováním. S koncem ceremoniálu „Barbieheimer” oficiálně přestal existovat.

Ceny jsou rozdány, ale co by to bylo za Oscary bez fenomenálních rób a obleků hvězd? Pojďme se podívat na nejkrásnější šaty z předávání Oscarů v roce 2024.

Držitelka Oscara Emma Stone přišla na červený koberec v úchvatných šatech inspirovaných její postavou Belly Baxter z filmu Chudáčci. Mátově zelené maxi šaty se štítkem módního domu Louis Vuitton měly odkazovat na Bellyiny pastelové, rozevláté a nadýchané kousky šatníku. Její šaty jsou jednoduché a elegantní, ale díky dlouhé vlečce a objemnému peplum také fenomenální. Náhrdelník osazený více než třicetikarátovým diamantem rozbíjí jemný a dívčí tón celého modelu. Překrásné.

Oscary 2024 Emma Stone
Emma Stone / Louis Vuitton – Photo by Rodin Eckenroth/Getty Images

Už jsme se přesvědčili, že v Zendayině stylingu není místo pro přešlapy. Herečka má fantastický vkus a její stylista Law Roach navíc tomu všemu udává směr. Po světovém turné Duny a futuristickém stylingu se Zendaya rozhodla zvolnit a dopřát si ženskou klasiku. Na předávání Oscarů 2024 dorazila v dlouhých šatech na zakázku od Armaniho. Legenda praví, že šaty na zakázku od návrháře zaručují zlatou sošku. Zendaya letos nominovaná nebyla, ale na červeném koberci rozhodně zazářila. Její šaty ve tvaru přesýpacích hodin zdobily křišťálové, vyšívané palmy a nápadité ramínko. Celkový look doplnil retro účes.

Čtěte také >>> Zendaya: styl královny filmového plátna i červeného koberce

Oscary 2024 Zendaya
Zendaya / Giorgio Armani – Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic

Kdo je velkým fanouškem Jennifer Lawrence, ať zvedne ruku. Zbožňujeme nejen její herecký talent, odstup a smysl pro humor, ale také její styl. Na předávání Oscarů 2024 Jennifer Lawrence ohromila v róbě od Diora, jejíž ušití údajně trvalo 1 500 hodin. Šaty s puntíky číslo 59 byly poprvé k vidění na přehlídce Dior haute couture jaro/léto 2024. Tyto šaty, ušité z hedvábí, měly rozšířený spodní lem a vypasovaný živůtek, zdobený dlouhým voálem, ale největším hitem byly puntíky, které je celé pokrývaly. Znamená to snad, že je čas doplnit svůj prázdninový šatník o puntíky?

Čtěte také >>> Trendy vzory 2024: tyto potisky budeme nosit letos na jaře a v létě

Oscary 2024 Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence / Dior – Photo by John Shearer/WireImage

Róby na Oscarech 2024, to nejsou jen šaty, které jsou jednoduše pastvou pro oko. Je to také historie módy obsažená v těchto nádherných vrstvách tylu a hedvábí. Jednu z nejkrásnějších rób z oscarového galavečera měla na sobě Carey Mulligan. Toto umělecké dílo je dokonalou reprodukcí svého originálu z roku 1951 z archivu značky Balenciaga. Malé černé, nadpozemsky padnoucí a nádherně zdobené vlečkou z bílého tylu, berou dech. A jak Carey Mulligan sama přiznává: „Myslím, že jsou to mé nejoblíbenější šaty, které jsem kdy měla na sobě.” My si myslíme totéž!

Oscary 2024 Carey Mulligan
Carey Mulligan / Balenciaga – Photo by John Shearer/WireImage

Lupita Nyong’o, držitelka Oscara z roku 2014 za vedlejší roli ve filmu 12 let v řetězech, dorazila na slavnostní předávání Oscarů v levandulové róbě šité na míru od Giorgia Armaniho. Tento dívčí a snový model je vyšívaný hedvábnou nití, zdobený stovkami křišťálových kamínků a krásně zvýrazněný peřím v pase a na vlečce. Lupita měla diamantové náušnice, náramek a prsten od značky De Beers. Vypadala nesměle, žensky a koketně.

Oscary 2024 Lupita Nyong’o
Lupita Nyong’o / Armani – Photo by John Shearer/WireImage

We’re not #kenough!!! Ryan Gosling je považován za jednoho z nejlépe oblékaných herců Hollywoodu. Na červený koberec předávání Oscarů 2024 dorazil v černém obleku (a růžových ponožkách, samozřejmě) od Gucciho. Tehdy poprvé zaujal svým stylingem. Když se na ceremoniálu objevil v růžovém outfitu a zazpíval píseň „I’m Just Ken”, svět si ho zamiloval ještě víc. Vyzval celé Dolby Theatre, aby se připojilo k zábavě, zatančil si vedle Slashe z Guns N‘ Roses, svým outfitem vzdal hold Marilyn Monroe (jejímu vystoupení k písni „Diamonds Are a Girl’s Best Friend”), zazpíval si s kolegyněmi z Barbie a vypadal při tom nadpozemsky. Sošku sice nezískal, ale podle našeho názoru tento galavečer vyhrál.

Čtěte také >>> Barbiecore – módní šílenství v odstínech nesmrtelné růžové!

Oscary 2024 Ryan Gosling
Ryan Gosling / Gucci – Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic

Které šaty z Oscarů 2024 se vám líbí nejvíc? My jsme rozhodně tým #Stone a #Gosling!

Čtěte také >>> Oscary 2023 – nejkrásnější kreace hvězd

Hlavní fotografie: Photo by Sarah Morris/WireImage

Trendy a Tipy
Insta News