MID SEASON SALE! Slevy do -30%

Vyhledávání…

Pánské postavy – typy. Uveďte svůj typ a zjistěte, jak se obléct

3 min.
V tomto článku:

Pánské postavy tvoří složité téma. Rozlišujeme 4 základní typy postav, díky kterým jednoduše definujete jaké oblečení byste měli nosit. Poradíme Vám, čím jsou charakteristické jednotlivé typy a co nosit, abyste zvýraznili své přednosti a zakryli drobné nedokonalosti.

MSS

Typy postav nám pomáhají především popsat, jaké proporce má právě Vaše postava. Když už se dozvíte, jaké rysy přesně popisují Vaše tvary, bude pro Vás snažší si vybrat oblečení vhodné pro Vaši postavu. Níže najdete základní rozdělení podle typu postavy. Zjistěte, které popisují nejlépe Vaše tělo a následně se dozvíte, co byste si měli oblékat.

Rozdělujeme 4 základní pánské postavy, které jsou velmi podobné těm z dámského rozdělení. Jedná se o: jablko (postava ve tvaru písmene O), hrušku (postava ve tvaru písmene A), tužku (postava ve tvaru písmene I) a trojúhelník (postava ve tvaru písmene V). Níže najdete charakteristické rysy pro každý typ pánských postav.

Pánská postava typu tužky (postava I)

Čím je charakteristická postava typu tužky? Pokud přemýšlíte o tom, jestli patříte do této skupiny, poradíme Vám. Pokud jste vysoký a štíhlý, pravděpodobně jste nejblíže právě k této skupině. Postava ve tvaru písmene I, je jedna z nejčastěji vídaných postav. Muži tohoto typu jsou velmi vysocí a nemají svalnaté nohy, ruce a břicho. Proto se také často tento typ postavy nazývá jako chlapecká. Nemá to nic společného s věkem, ale právě se vzhledem.

Jaké oblečení je vhodné pro postavu typu tužky? Muži s postavou ve tvaru písmene I mají lehčí úkol a mohou modelovat své tvary za pomocí vhodného oblečení. Pokud i Vy patříte k této skupině, rozhodně byste si měli opticky přidat pár kilogramů. K tomu bude dobré sako, které rozšíří Vaši hruď. Pokud Vám to dovolí okolnosti, pamatujte si, abyste nezastrkovali košili do kalhot. Kromě toho ideální možností budou také kalhoty bez puků. Takové kalhoty by totiž mohly způsobit, že Vaše nohy by vypadaly ještě štíhlejší než doopravdy jsou. Měli byste si oblékat také oversize oblečení, díky kterému si můžete libovolně tvarovat svou postavu a přidat jí trochu objemu. Tímto způsobem zvládnete přidat Vaši postavě trochu mužnosti.

607

Sako Rage Age

Čemu se vyhnout s postavou typu tužky? Oblečení, které zeštíhluje. Takže všech přiléhavých prvků šatníku, takových jako rolák nebo úzké kalhoty. Také si pamatujte, že byste se měli vyhnout zeštíhlujícím vzorům, jako jsou například vertikální pásky.

Mohlo by Vás také zajímat: Trendy: pánská móda pro sezónu jaro-léto 2021 >>>

Pánská postava typu jablko (postava O)

Čím je charakteristická postava typu jablko? Další typ, který má mnoho společného s ženskou postavou tohoto typu. Muži, kteří jsou „jablkem” se vyznačují několika speciálními rysy, ke kterým patří: kulaté břicho, masivní ruce a štíhlejší nohy, které jsou kontrastem pro zbytek postavy. Pokud patříte k této skupině, pamatujte si, že to není problém. Můžete zeštíhlit postavu pomocí vhodných střihů, ale potřebujete vědět, jak to udělat.

Jaké oblečení je vhodné pro postavou jablko? Vaším spojencem jsou všechny oblečení typu Regular Fit. Střihy, které jsou vhodně vybrány a vytvarované tak, aby Vám opticky zeštíhlily postavu a ubraly několik kilogramů. Vybírejte si klasické oblečení. Ať už se jedná o sako, jednoduchou košili a svetr. Co víc, skvělým patentem je se oblékat do několika vrstev, čili „na cibuli”. Oblečte si tenké tričko a k tomu rozepnutý kardigan a šál. Díky tomu si vytvoříte vhodné proporce postavy.

608

Tričko značky Guess / Tričko Guess

Čemu se vyhnout s postavou ve tvaru písmene O? Pokud máte postavu, která připomíná jablko, vyhněte se příliš přiléhavému oblečení, které zvýrazní Vaše kulaté břicho a opticky Vám přidá několik dalších kilogramů. Neměli byste také nosit prvky, které mají příliš mnoho vzorů.

Pánská postava typu hruška (postava A)

Čím je charakteristická postava typu hruška? Postava ve tvaru písmene A je velmi častý typ, nejen mezi muži, ale také mezi ženami – především z důvodu pro náklonnost k přibírání v okolí břicha. Charakterizuje jí široký pas, masivní stehna a úzké ramena. Klíčem k úspěchu, co se týče outfitů, je vhodné vyrovnání proporcí. Co to znamená? Soustřeďte se na optickém zúžení pasu a na prodloužení postavy.

Jaké oblečení je vhodné pro postavu hruška? Skvěle se osvědčí, u tohoto typu, kalhoty s vysokým pasem, které vyrovnají proporce postavy. Dobrou možností je také sako, nejlépe s jemně širokými rameny. Tento střih Vám rovněž opticky zeštíhlí postavu. Rozhodněte se také pro výstřihy ve tvaru písmene „V”, které „vytáhnou” horní část Vašeho těla a tím pádem zeštíhlí celou postavu.

609

Džíny LEVI’S / Džíny Lee

Čemu se vyhnout s postavou ve tvaru písmene A? Především se snažte nenosit vzory, které přitahují pozornost a také křiklavé barvy. Nejde o to, abyste z nich rezignovali jednou pro vždy. Nejdůležitější je míra. Neměli byste nosit barvy na základě kontrastů – snažte se, aby celý outfit byl udržován ve stejných odstínech. Vyhněte se také příliš přiléhavým košilím, svetrům a mikinám.

Pánská postava typu trojúhelníku (postava V)

Čím je charakteristická postava typu trojúhelník? Tento typ pánské postavy je shodný s typem dámské postavy přesýpacích hodin, je tedy považována jako ta nejblíže k ideálu. Jaké jsou rysy „trojúhelníku”? Muži s touto postavou se mohou pochválit mohutnými rameny, mají svalnaté ruce a hruď plus úzké boky. Štíhlá postava dokáže, že muži s postavou typu trojúhelníku vypadají dobře skoro ve všem!

Jaké oblečení je vhodné pro postavu typu trojúhelníku? Generálně neexistují žádné větší problémy pro muže s postavou Y. Samozřejmě jsou střihy, které jsou nejpřínosnější pro tento typ postavy. Nejlepším typem oblečení je slim fit, který zvýrazní přednosti postavy typu trojúhelníku. Stejně jako vzory, tak i barevné věci nebo oblečení černé barvy.

610

Polokošile Polo Ralph Lauren/ Polokošile Tommy Hilfiger

Čemu se vyhnout s postavou ve tvaru písmene V? Volného oblečení, které bude ničit Vaši postavu a také příliš těsných košil a triček, které zvýrazní ramena. Kromě toho je všechno jiné dovoleno.

Trendy a Tipy
Insta News