NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

TOP 10 trendů sezóny jaro/léto 2020, které se hodí pro outfity do práce

2 min.

Navzdory tomu, že trendy sezóny jaro/léto 2020 jsou již dobře známé z týdnů módy, možná ještě potřebujete trochu času, abyste je zakomponovaly do vlastního stylu. Pokud si každou sezónu vybíráte z těch největších hitů ty, které jsou vhodné do práce, dovolte, abychom vám představili několik užitečných triků. Níže najdete oděvy, které budou během letošní sezóny módní a v souladu s dress codem vhodným do kanceláře.

Obleky v pánském stylu, trenčkoty či kožené opasky kolem pasu a mnoho dalších – podívejte se na nejžhavější trendy na letošní jaro a léto.

Bílá košile je základem šatníku – jak pánského, tak i dámského. Je dobře, že bílé košile patří mezi ty nejmódnější trendy sezóny jaro/léto 2020. Bílá popelínová košile bude skvěle vypadat i jako součást minimalistického outfitu:

Kalhoty se zažehlenými puky, s jemně pánským střihem vhodným do kanceláře, jsou jedním z dokonalých prvků vhodných do práce. Kvůli tomu se poměrně často objevovaly na nedávných módních přehlídkách, zejména v případě značek jako jsou Max Mara nebo Fendi. Pokud tedy potřebujete kalhoty, které jsou praktické a zároveň drží krok s trendy pro sezónu jaro/léto 2020, vsaďte na kalhoty s volnějším střihem a puky. Kombinujte je v minimalistickém duchu – s bílým tričkem a barevným šátkem.

Znáte trend známý jako power dressing, který zcela logicky vládne v době, kdy postavení žen získává na významu v mnoha oblastech společenského života? V souladu s tímto trendem budeme v sezóně jaro/léto 2020 nosit saka ve stylu boyfriend volného střihu. Černá, šedá a béžová barva se skvěle hodí do práce, ale pokud chcete celek v tlumených odstínech oživit– vsaďte na pastelové barvy.

Nadešel čas na jeden z nejmódnějších prvků letošního jara a léta – široký kožený pásek, který lze nosit uvázaný kolem pasu. Na přehlídce módního domu Alexandra McQueena jej modelky nosily v kombinaci s bílými šaty. Do práce ho doporučujeme kombinovat se sakem oversizového střihu. Budete vypadat stylově a žensky.

Džíny s rovným střihem přímo jako z 90. let odkazují na vintage styl, který podporuje ekologické myšlení důležité už i pro svět módy. Nejenže se nosily v loňské sezóně, ale navíc lze mnoho stylových párů najít i v secondhandech nebo dokonce… v mámině skříni. Moderní verze kultovního kousku nabízí i nesmrtelná značka Levi’s.

Je obtížné najít profesionálnější, ale zároveň více sexy a ženský outfit, než je dámský kostýmek. Modely v tělových barvách, jako je béžová nebo camel odstín, jsou jedním z dominantních trendů pro letošní jaro a léto, které se budou skvěle hodit do práce. Tento typ kostýmku můžete oživit pomocí pastelových doplňků, např. kabelky.

Saténové sukně v délce midi nejsou pouze trendem, který z loňské sezóny hladce pronikl do letošních, jsou především charakteristickým symbolem vysoké úrovně a nadčasové elegance. Tento ženský prvek šatníku můžete mistrovsky kombinovat s černým rolákem a sakem stejné barvy. Celý outfit lze ještě oživit kabelkou ve tvaru půlměsíce s páskem přes rameno.

Když se Pierpaolo Piccoli stal ředitelem Valentinova módního domu, na přehlídku Paris Haute Couture své modelky obul do sandálů na vysokém podpatku se světlými pásky kolem kotníků. Při pohledu na ně lze nabýt dojmu, že se tento trend začal šířit rychlostí světla. Pokud se vám také zalíbil, na jaře a v létě do práce místo sandálů zvolte stejně módní obuv – boty na podpatku s otevřenou patou a vázáním kolem kotníku.

S návratem módy 90. let se v sezóně jaro/léto 2019 se na výsluní vrátily i plisované sukně, které s námi zůstaly dodnes. Možná už ve svém šatníku takový kousek máte, protože se jednalo o nejmódnější oděv pro sezónu podzim/zima 2019/20. Pokud ne, pak je nejvyšší čas investovat do tohoto trendu, protože fotografie z minulých týdnů módy naznačují, že plisované sukně budou i nadále in. Nemusíme vám snad říkat, že sukně v délce midi je jako stvořená do práce.

Seznam oděvů, které budou v sezóně jaro/léto 2020 patřit mezi nejstylovější kousky dámského šatníku a které budou navíc vhodné do práce, by měla ukončit ta největší klasika – trenčkot. Bez ohledu na to, zda se budete dívat na fotografie z týdne módy v Kodani, Paříži, Londýně nebo New Yorku – pokaždé narazíte na stylizace s tímto nesmrtelným jarním kabátem v hlavní roli.

Úvodní fotografie: Photo by Jeremy Moeller/Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News