NOVÁ SEZÓNA: JARO LÉTO ’24! OBJEVTE TRENDY >>>

Vyhledávání…

S čím nosit kalhoty se širokými nohavicemi?

2 min.

Pravděpodobně vám neuniklo, že se na ulicích a ve výkladních skříních stále častěji objevují kalhoty se širokými nebo rovnými nohavicemi. Pro některé ženy je to oblíbený trend poslední sezóny, jiné si od něj udržují odstup. Pokud patříte do druhé skupiny, může to být jednoduše proto, že nevíte, s čím kombinovat kalhoty se širokými nohavicemi. V tomto článku najdete ty nejužitečnější rady.

Klíčem k úspěchu v případě outfitu se širokými kalhotami není postava, ale vhodně zvolené boty a vrchní část outfitu.

Dřív, než vám prozradíme, jaká obuv bude nejlépe vypadat s těmito kalhotami, je třeba poznat jejich jednotlivé druhy. Ne všechny mají zvonový střih! Mezi kalhotami se širokými nohavicemi najdete:

  1. Kuloty (culottes) – kalhoty, jejichž nohavice se rozšiřují už v oblasti stehen a jsou v délce maximálně nad kotník
  1. Flares/bootcut (zvonové) – s klasickým zvonovým střihem – dlouhé kalhoty s nohavicemi, které se jemně rozšiřují
  1. Crop flares (kratší zvonové) – s jemným zvonovým střihem a nohavicemi v délce maximálně nad kotník

Pravidlo je jednoduché – všechny zmíněné kalhoty vypadají nejlépe v kombinaci s botami na vysokých podpatcích, ale nemusíte se bát – zvolte takové, ve kterých vydržíte celý den.

Ke kalhotám se širokými nohavicemi ve zkrácené délce, tzv. crop flares, se hodí kotníková obuv s vyššími podpatky a vyšší holenní částí. Díky tomu bude celá postava vypadat štíhlejší a vaše kotníky nebudou odhalené. Díky kotníkové obuvi můžete takové kalhoty nosit i v zimě.

Kalhoty se širšími nohavicemi můžete prakticky využít i v létě. Je to pravděpodobně to nejvhodnější období pro jejich nošení, protože jsou jemné a nebude vám v nich horko. Bílé kalhoty s nohavicemi s volnějším střihem (na fotografii výše) kombinujte s koženými nazouváky, v tomto případě to budou dřeváky.

Díky kalhotám se širokými nohavicemi snadno vytvoříte i krásný outfit v boho stylu. Pro dosažení takového efektu budete potřebovat kotníkové boty ze semiše na masivnějším podpatku, nejlépe béžové nebo hnědé barvy.

Co říkáte na originální overal se širokými nohavicemi, nebo elegantní černé kalhoty se zvonovým střihem? Na výjimečné příležitosti je kombinujte s klasickými botami na tenkém podpatku.

Rada stylistky:

Chcete v kalhotách s volným střihem působit elegantněji? Kombinujte je s lakovanými botami na podpatku.

Vrchní část outfitu s kalhotami se širokými nohavicemi v hlavní roli je stejně důležitá jako boty. Kvůli proporcím bude nejlepší zvolit model s přiléhavým střihem. Vybírejte si kousky, které sahají po pás.

Krátký kožíšek může sloužit jako dokonalý svrchní oděv v chladných zimních dnech. Nenaruší proporce postavy, ale odhalí boky, které krásně vyniknou v kalhotách se zvonovým střihem.

Pokud však upřednostňujete spíše sportovnější styl, můžete zvolit krátkou péřovou bundu. Kontrast vytvoříte tak, že místo sportovní obuvi vsadíte na elegantní polobotky např. v bílém barevném provedení, která je symbolem minimalismu.

Pod svrchní část outfitu je vhodné si obléct i jednoduché a přiléhavé kousky z vašeho šatníku. Může to být například klasické tričko, podobné tomu, které vidíte na fotografii.

Kalhoty se širokými nohavicemi skvěle doplní také přiléhavé barevné topy ve vintage stylu.

Trendy a Tipy
Insta News